Złoto i srebro Mistrzostw Świata dla reprezentantów Łańcuta

 

W dniach 23-27 maja 2017 roku  w Kownie – Litwa; odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 18, 23 i Seniorów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w sprzęcie dopuszczalne stosowanie (specjalistycznych koszul). W mistrzostwach udział wzięło 26 reprezentacji narodowych.

Warto przypomnieć, że w dniu 19.03.2017 roku zawodnicy z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego” ZIELONI ŁAŃCUT” wystartowali w zawodach Pucharu Polski, które rozegrano w Kielcach i tam walczyli o uzyskanie nominacji na wyjazd na Mistrzostwa Świata. Przygotowania do wyjazdu pod okiem trenera Adama Bieleckiego prowadzono w siłowni sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie.

W rywalizacji pań nasz region i kraj reprezentowały: Aleksandra Trojnar i siostry Marta, Monika Sroczyk. W rywalizacji panów Andrzej Paszko.

Oto osiągnięte wyniki reprezentantów Łańcuta:

  1. Marta Sroczyk – zdobyła swój piąty złoty medal Mistrzostw Świata w grupie wiekowej juniorek do lat 23 w wadze do 52 kg. Wynikiem 115kg wyrównała swój Rekord Polski i przewagą 20kg wyprzedziła drugą zawodniczkę tej kategorii wagowej Shkaraputa Irynę z Ukrainy. Zwyciężyła również w klasyfikacji OPEN juniorek do lat 23 wynikiem (1,2597pkt. Wilks’a).

  2. Andrzej Paszko – wywalczył srebrny medal w grupie wiekowej juniorów do lat 23
    w kategorii wagowej do 66kg. Uzyskanym wynikiem 205kg o 14kg poprawił własny Rekord Polski.

  3. Monika Sroczyk – zdobyła IV punktowane miejsce w grupie wiekowej seniorek wynikiem 110kg. W trzecim podejściu Monika podjęła próbę wyciśnięcia sztangi ważącej 125kg i pobicia własnego Rekordu Polski ale podejścia nie zaliczyli sędziowie.

  4. Aleksandra Trojnar – wywalczyła również IV miejsce w grupie wiekowej juniorek do lat 18 wynikiem 80kg. W ostatnim podejściu Ola próbowała podnieść sztangę ważącą 85kg ale próba się nie powiodła. Ważnym podkreślenia jest fakt że zdobycie czwartego punktowanego miejsca przez Olę przyczyniło się do zdobycia III miejsca przez reprezentantki Polski w klasyfikacji drużynowej juniorek do lat 18.

Podsumowując start moich zawodników mogę stwierdzić, że nie byliśmy gorzej niż zwykle przygotowani do startu. Konkurentom pomógł uzyskać lepsze wyniki lepszy sprzęt sportowy na który nam zabrakło środków finansowych.

Korzystając z okazji w imieniu własnym i zawodników za okazane zrozumienie pomoc
w zorganizowaniu wyjazdu serdecznie dziękuję samorządowcom: Panom Staroście Łańcuckiemu Adamowi Krzysztoniowi i Burmistrzowi Łańcuta Stanisławowi Gwizdakowi. Radnym i Pani wójt Gminy Rakszawa Marii Kula oraz Marcinowi Jaworskiemu – Creativium Łańcut.

Adam Bielecki

DSC02041 DSC02036 DSC02022 DSC01972 DSC02009 DSC02012DSC01999

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>