Puchar Polski w wyciskaniu sztangi leżąc eliminacje do Mistrzostw Świata Kielce 2017r.

 

DSC01636W dniu 19.03.2017 roku po raz drugi zawodnicy z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego” ZIELONI ŁAŃCUT” wystartowali w zawodach Pucharu Polski w wyciskaniu sztangi leżąc które zarazem były eliminacjami do Mistrzostw Świata w Kownie-Litwa. W czasie startu dozwolone było stosowanie sprzętu wspomagającego (specjalistycznych koszul) które są zabronione w wyciskani techniką klasyczną.

Juniorzy do lat 18 i 23 byli klasyfikowani z zastosowaniem przelicznika Wilks’a natomiast seniorzy na podstawie kategorii wagowych ustalonych przez Światową Federację IPF.

Oto osiągnięte rezultaty:

  1. Marta Sroczyk – zdobyła złoty medal w grupie wiekowej juniorek do lat 23 i srebrny w grupie wiekowej seniorek ustępując pola jedynie najbardziej utytułowanej polskiej sztangistce medalistce igrzysk paraolimpijskich, mistrzostw świata i Europy Justynie Kozdryk. Uzyskanym wynikiem 115 kg tj.: 144pkt Wilks’a została sklasyfikowana na II miejscu w klasyfikacji OPEN kobiet.

  2. Monika Sroczyk – zwyciężyła w grupie wiekowej seniorek w wadze do 57kg. Osiągnięty wynik 110kg uplasował zawodniczkę na III miejscu w klasyfikacji OPEN.

  3. Aleksandra Trojnar – wywalczyła II miejsce w grupie wiekowej juniorek do lat 18 i III w grupie seniorek w wadze do 63kg. Osiągnięty wynik 82.5kg świetnie rokuje na przyszłość, Ola idzie za przykładem starszych koleżanek klubowych.

  4. Andrzej Paszko – wywalczył dwa srebrne medale w grupie wiekowej juniorów do lat 23 i w seniorach w wadze do 74kg. Andrzej wycisnął sztangę ważącą 200kg tj.: 148.88 pkt. Wilks’a co pozwoliło również zdobyć II miejsca w kategorii OPEN juniorów.

  5. Karol Budziwół – ukończył zawody na miejscu VII w grupie juniorów do lat 23 z wynikiem 160kg.

Nasze zawodniczki zajęły pierwsze miejsce i zdobyły Puchar Polski w klasyfikacji drużynowej kobiet wynikiem 361,684750 pkt. Wilks’a.

Korzystając z okazji serdecznie dziękuję za wspieranie działalności sportowej klubu Panu Staroście i Burmistrzowi miasta Łańcuta, Prezesowi Banku Spółdzielczego Szczepanowi Kozłowskiemu, państwu Annie i Marcinowi Czyrek właścicielom firmy MAFiK i MARLO z Łańcuta za zapewnienie zawodnikom ubezpieczenia i transportu . Szczególne podziękowania kieruję do Radnych i Pani Wójt Gminy Rakszawa Marii Kuli za wsparci finansowe rozwoju talentów sportowych sióstr Marty i Moniki Sroczyk mieszkanek Rakszawy.

Adam Bielecki.

DSC01634 DSC01613 DSC01616 DSC01625 20170320_090859 DSC01639

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>