Mistrzostwa Polski w WLK Knurów 2016r.

ddddW Knurowie koło Gliwic w dniach 22 – 23.10.2016r. odbyły się VI Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16, 18, 23 i seniorów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc techniką klasyczną. W zawodach uczestniczyła rekordowa liczba 260 zawodników  w tym siedmiu reprezentantów Łańcuta z  Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego” ZIELONI ŁAŃCUT” działającego od 1997 roku przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie. Tak wysoka frekwencja spowodowana była walką zawodników o nominacje do kadry Polski przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata, które zostaną rozegrane w  Stanach Zjednoczonych – (Killeen-Teksas).
Reprezentanci Łańcuta wywalczyli w mistrzostwach łącznie 9-medali w tym 5 złotych , 3 srebrne i 1 brązowy.
Marta Sroczyk – startująca w wadze do 52kg zdobyła dwa złote medale w grupie wiekowej do lat 23 i seniorek. Warto przypomnieć, że Marta to trzykrotna złota medalistka Mistrzostw Świata z Sundsvall-Szwecja 2015r oraz  Rodby-Dania i Potchefstroom w Republica Południowej Afryki 2016r.
Monika Sroczyk – wywalczyła złoty medal w wadze do 57kg w grupie wiekowej seniorek. Monika to zawodniczka z najdłuższym stażem trenująca w naszym klubie. Od 9 lat z powodzeniem promuje nasz region i miasto. Jest  dwukrotną medalistką Mistrzostw Świata z Sundsvall-Szwecja 2015r. i Potchefstroom w Republice Południowej Afryki 2016r.
Aleksandra Trojnar – wywalczyła srebrny medal w wadze do 63kg w grupie wiekowej juniorek do lat 18.
Andrzej Paszko – zdobył srebrny medal w grupie wiekowej do lat 23 w wadze do 66kg. Andrzej to tegoroczny  złoty medalista Mistrzostw Świata w wyciskaniu leżąc techniką klasyczną z Potchefstroom w Republice Południowej Afryki 2016r.
Hubert Kłak – wystartował w wadze do 74kg i zdobył złoty medal w grupie wiekowej do lat 20 i srebrny w seniorach. Uzyskanym wynikiem 170kg poprawił własny rekord Polski o 2,5 kg. i zwyciężył w klasyfikacji OPEN juniorów do lat 20.
W tym roku Hubert odnotował pierwszy sukces międzynarodowy. Zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata w wyciskaniu leżąc techniką klasyczną w Potchefstroom w Republice Południowej Afryki 2016r.
Karol Budziwół – wywalczył brązowy medal w wadze do 74kg w grupie wiekowej juniorów do lat 18. Jest brązowym medalistą Mistrzostw Świata z Rodby-Dania 2016r.
Michał Kojder – zdobył złoty medal w wadze do 93kg w grupie wiekowej juniorów do lat 20 i był trzeci w klasyfikacji OPEN juniorów do lat 20. Michał również może się pochwalić osiągnięciami na arenach międzynarodowych. Jest srebrnym medalistą Mistrzostw Świata z Sundsvall-Szwecja 2015r. i brązowym z Rodby-Dania 2016r.

W klasyfikacji drużynowej nasze zawodniczki zdobyły I miejsce w grupie wiekowej juniorek do lat 23 a chłopcy wywalczyli drugie miejsce w grupie wiekowej juniorów do lat 20.
Korzystając z okazji serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom tym znanym i anonimowym wspierającym działalność sportową naszego klubu bo baz nich nie byłoby tych sukcesów.
Zawodników do występów w mistrzostwach przygotował trener  Adam Bielecki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>