Mistrzostwa Polski pod dyktando łańcuckich sztangistów

11W dniach 4-5.06.2016 roku w Chorzowie w hali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu odbyły się XXV Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc – Eliminacje do Mistrzostw Europy Seniorów w Islandii. Nasze miasto Łańcut reprezentowało
i promowało w zawodach sześciu zawodników z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI” Łańcut, którzy zdobyli łącznie dziewięć medali, siedem złotych i dwa brązowe.
Oto osiągnięte wyniki końcowe reprezentantów Łańcuta:
Marta Sroczyk – zdobyła dwa złote medale w grupie wiekowej juniorka do lat 23 i seniorek. Startowała  w  wadze do 52 kg. Osiągniętym wynikiem 110 kg zajęła również I miejsce w grupie wiekowej juniorek w klasyfikacji open najlepsza zawodniczka turnieju z przelicznika Wilksa (138,16pkt.).
Monika Sroczyk – zdobyła złoty medal w kategorii wagowej do 57 kg w grupie wiekowej seniorek. Osiągniętym wynikiem 120.5kg ustanowiła nowy rekord Polski i zwyciężyła w klasyfikacji open najlepsza seniorka turnieju z przelicznika Wilksa (140.02pkt.).
Aleksandra Trojnar – zdobyła dwa brązowe medale w grupie wiekowej juniorek do lat 18 i seniorek. Jest najmłodszą ale z dużymi możliwościami zawodniczką naszego klubu.
Andrzej Paszko – zdobył dwa złote medale w wadze do 66 kg w kategorii juniorów do lat 23 i w grupie wiekowej seniorów. Osiągniętym wynikiem 191kg ustanowił nowy rekord Polski i zajął drugie miejsce w klasyfikacji open juniorów do lat 23 wynikiem 149.99 pkt. Wilksa.
Karol Budziwół – zdobył złoty medal w kategorii juniorów do lat 18 w wadze do 74kg. Zawodnik wycisnął ciężar 135 kg.
Hubert Kłak – zdobył złoty medal w wadze do 74kg w grupie wiekowej juniorów do lat 20. Wycisnął ciężar 180 kg. Zdobył również pierwsze miejsce w klasyfikacji open juniorów do lat 20 wynikiem 130.16 pkt. Wilksa.
Teraz czekamy na decyzję a w zasadzie na nominacje Zarządu Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego w Warszawie. Finał Mistrzostw Europy Seniorów zostanie  rozegrany w dniach 18-20.08.2016 roku w Keflaviku-Islandia.
Za wspieranie finansowe rozwoju naszej uzdolnionej sportowo młodzież w imieniu Zarządu Klubu bardzo serdecznie dziękuję Panu Staroście Łańcuckiemu Adamowi Krzysztoniowi, Burmistrzowi Miasta Łańcuta Stanisławowi Gwizdakowi i Fundacji Wspierania Rozwoju Lokalnego „LOCUS” z Rakszawy.
Adam Bielecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>