Marta i Monika Sroczyk czwarte w Mistrzostwach Europy Seniorów

8W dniach 06-08.08.2015r. w Czeskim Pilsen odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, gdzie rywalizowano o tytuł najlepszego zawodnika i zawodniczki starego kontynentu. Jak zwykle w tej rywalizacji nie zabrakło reprezentantów Polski, medalistów Mistrzostw Europy i Świata. Wśród kobiet nasz kraj reprezentowały: Justyna Kozdryk/GKS Kraska Jasieniec kategoria wagowa 47 kg. W kategorii do 52 kg wystąpiła Marta Sroczyk/LUKS Zieloni Łańcut oraz Madalena Kratiuk/TKKF Herkules Warszawa. Jadwiga Radwańska/TKKF Azory Kraków i Monika Sroczyk/LUKS Zieloni Łańcut walczyły o medale Mistrzostw Europy w kategorii wagowej do 57 kg.

Nasze miasto Łańcut i region tradycyjnie z powodzeniem promowały na mistrzostwach siostry Marta i Monika Sroczyk. Po występie w Mistrzostwach Świata w Szwedzkim Sundsvall i zdobyciu dwóch medali (złotego i brązowego) trener reprezentacji Polski powołał obie juniorki co jest ogromnym zaskoczeniem i wyróżnieniem do Kadry Polski Seniorów. I tym razem dziewczyny bez kompleksów podjęły rywalizację z bardziej utytułowanymi i doświadczonymi rywalkami. Po analizie trenera osiągniętych w tym roku w Europie wyników nasze oczekiwania były na zdobycie piątego lub szóstego miejsca w swoich kategoriach wagowych. Ale rywalizacja sportowa zawsze rządzi się swoimi prawami co potwierdziło się i tym razem.

Ostatecznie zawodniczki wywalczyły wysokie czwarte lokaty i niewiele brakło a wróciłyby z mistrzostw z kolejnymi medalami. Marta przy wadze ciała 51.22 kg uzyskała wynik 107.5kg a Monika, która ważyła 56.07 kg uzyskała wynik 112.5kg. Uzyskane wyniki są aktualnymi Rekordami Polski. W klasyfikacji drużynowej ostatecznie Reprezentacja Polski Kobiet wywalczyła drugie miejsce za reprezentacją Rosji.

Do startu w mistrzostwach zawodniczki przygotowali trenerzy Adam i Grzegorz Bielecki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>