Historyczny sukces zawodników LUKS ZIELONI Łańcuta

DSC08837

 

Z czterema medalami Mistrzostw Świata w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbywały się w dniach 20 -24.05.2015 roku w Sundsvall-Szwecja wrócili do Łańcuta zawodnicy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI” Łańcut.

 

Życiowym sukcesem zakończyła swój występ w mistrzostwach Marta Sroczyk, która postarała się o ogromną niespodziankę zdobywając tytuł  Mistrzyni Świata. Po raz pierwszy w historii klubu usłyszeliśmy w czasie dekoracji Mazurka Dąbrowskiego.

 Zobacz Dekoracje Marty i Moniki Sroczyk Mistrzostwa Świata – Sundsvall – Szwecja.
Mazurek Dąbrowskiego 

1. Marta Sroczyk – zdobyła złoty medal (Mistrzostwo Świata) w grupie wiekowej juniorek do lat 23 w kategorii wagowej do 52kg. Wynikiem 107.5kg ustanowiła trzy rekord Polski; do lat 20, 23 i seniorek.

2. Michał Kojder – wywalczył srebrny medal w grupie wiekowej juniorów do lat 18 w kategorii wagowej do 83kg. Wynikiem 195kg poprawił o 10kg swój rekord życiowy.

3. Monika Sroczyk – zdobyła brązowy medal w grupie wiekowej juniorek do lat 23 w kategorii wagowej do 57kg wynikiem 100kg. Tym razem nie udał się atak na złoty medal.  W trzecim ostatnim podejściu zadysponowaliśmy ciężar 122.5kg wynik ten zawodniczka zaliczała na treningach  ale tym razem się nie powiodło – może na następnych Mistrzostwach Świata ,które  w przyszłym roku odbędą się w Republice Południowej Afryki.

4. Paweł Porębny – zdobył swój drugi brązowy medal Mistrzostwo Świata w grupie wiekowej do lat 18 w kategorii wagowej do 59kg. Wynikiem 115kg. Tym samym powtórzył osiągnięcie z ubiegłego roku z Mistrzostw Świata w Rodby- Dania.

5. Andrzej Paszko – startując w wadze do 66kg w grupie wiekowej juniorów do lat 23 powtórzył sukces z ubiegłego roku z Mistrzostw Świata w Rodby- Dania. Ostatecznie ukończył swój występ na czwartym miejscu z wynikiem 180kg.

Wszyscy w/w to młodzi i perspektywiczni zawodnicy, którzy jeszcze przez wiele lat mogą być chlubą naszego miasta i kraju. Są uczniami i absolwentami Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie.

W imieniu zawodników i Zarządu klubu za okazaną pomoc, zrozumienie i wsparcie finansowe (sponsoring) wyjazdu na Mistrzostwa Świata serdecznie dziękuję: Panom – Staroście Powiatu Łańcuckiego Adamowi Krzysztoniowi, Burmistrzowi Miasta Łańcuta Stanisławowi Gwizdakowi, Pani Wójt Gminy Rakszawa Marii Kuli i Wójtowi Gminy Białobrzegi Franciszkowi Masłoń. Szczególnie serdeczne podziękowanie kieruję do  Pana Tomasza Polesińskiego właściciela firmy ,,DUŃCZYK”.

Trenerami zawodników są Adam i Grzegorz Bielecki.

Certificate Polish Athletes Sundsval

 Certificate.PolishAthletes.Sundsvall4 Certificate.PolishAthletes.Sundsvall3 Certificate.PolishAthletes.Sundsvall5 Certificate.PolishAthletes.Sundsvall2 Certificate.PolishAthletes.Sundsvall1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>