Reprezentanci Łańcuta w sportach siłowych deklasują rywali

DSC08558
W dniach 18-19 kwietnia 2015 roku w Centrum Kongresowym “TARGI KIELCE S.A.” w Kielcach przy ul. Zakładowej 1 odbyły się zawody Puchar Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym i Mistrzostwa Polski Kobiet, Mężczyzn i Par w Kulturystyce i Fitness.  Obie imprezy uświetniały obchody 70-lecia klubu sportowego „Tęcza-Społem” Kielce.

 

Klub LUKS ,,ZIELONI” Łańcut reprezentowało w zawodach czterech zawodników którzy podczas swoich występów zdeklasowali konkurentów z kraju.

Oto osiągnięte rezultaty:

1. Marta Sroczyk – zdobyła Puchar Polski Seniorów w wadze do 52kg a osiągniętym wynikiem  80kg o 5kg poprawiła własny rekord Polski Seniorek. Na drugim miejscu uplasowała się w klasyfikacji OPEN juniorek do lat 23. Tu musiała uznać wyższość swojej starszej siostry .

2. Monika Sroczyk – zdobyła dwa Puchary Polski w grupie wiekowej Juniorek do lat 23 i Seniorek w wadze do 57kg a osiągniętym wynikiem  102.5kg o 22.5kg poprawiła własny rekord Polski. Zwyciężyła również w klasyfikacji końcowej OPEN kobiet i aktualnie jest najsilniejszą kobietą w Polsce w uprawianej dyscyplinie.

3. Andrzej Paszko – zdobył Puchar Polski Seniorów w wadze do 66kg a osiągniętym wynikiem 145kg poprawił rekord życiowy o 15kg.

4. Hubert Kłak – zdobył Puchar Polski Juniorów w grupie wiekowej do lat 23 w wadze do 74kg wynikiem 157.5kg. W czasie swojego występu dwukrotnie poprawił aktualny rekord Polski juniorów do lat 23.

W wyciskaniu leżąc techniką klasyczną zabronione jest stosowanie sprzętu sportowego wspomagającego pozwalającego na uzyskiwanie lepszych rezultatów. Osiągnięte wyniki są dobrym prognostykiem dla zawodników przed zbliżającym się w maju Finałem Mistrzostw Świata w Szwedzkim – Sundsvall, gdzie wystąpi pięciu zawodników wychowanków Łańcuckiego klubu.

Tradycyjnie do startu młodzież przygotowali trenerzy Adam i Grzegorz Bielecki.

              

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>