Cztery rekordy Polski i kolejne medale dla reprezentantów Łańcuta

DSC08292

W dniach 14-15 marca 2015r  w Chorzowie w hali Widowiskowo Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji zostały rozegrane XXIV Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn Juniorek
i Juniorów do lat 18, 20, 23 oraz Seniorów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc – Eliminacje do Mistrzostw Świata w Sundsvall-Szwecja.
Rekordy Polski ustanowili:

Marta Sroczyk – startująca w kategorii wagowej do 52kg wynikiem 100kg o 5 kg poprawiła własne rekordy Polski w grupie wiekowej juniorek do lat 20  i 23.

Monika Sroczyk – startująca  w kategorii wagowej do 57kg wynikiem 112.5kg o 12,5kg poprawiła swój rekord Polski w grupie wiekowej juniorek do lat 23.

Andrzej Paszko – startujący  w kategorii wagowej do 66kg wynikiem 181kg o jeden kilogram poprawił własny rekord Polski w grupie wiekowej juniorów do lat 23. Osiągniętymi wynikami zapewnili sobie miejsce w Reprezentacji Narodowej na wyjazd na Mistrzostwa Świata.

To już dziesiąty rok zawodnicy Ludowego Uczniowskiego  Klubu Sportowego ,,Zieloni”  Łańcut promują nasze miasto i region w zawodach rangi mistrzostw Polski i na arenach międzynarodowych. Swoimi występami potwierdzają mistrzowską klasę sportową. W tym turnieju wywalczyli trzynaście medali; 8- złotych, 3 -  srebrne i  2 – brązowe.

Medale wywalczyli:

1. Marta Sroczyk – w kategorii wagowej do 52kg wynikiem 100 kg zdobyła trzy złote medale w grupie wiekowej do lat 20, 23 i seniorek. W klasyfikacji OPEN wynikiem 125,61punktów Wilks’a zwyciężyła w grupie wiekowej juniorek do lat 20. Jest uczennicą ZST w Łańcucie.

2. Monika Sroczyk – w kategorii wagowej do 57kg wynikiem 112.5kg zdobyła dwa złote medale w grupie wiekowej juniorek do lat 23 i seniorek. W klasyfikacji OPEN wynikiem 132,09 punktów Wilks’a zwyciężyła w grupie wiekowej juniorek do lat 23. Studiuje na III roku PWSTE w Jarosławiu.

3. Paweł Porębny – w wadze do 59kg wynikiem 115kg. zdobył dwa złote medale
w grupie wiekowej do lat 18, 20 i srebro w grupie juniorów do lat 23. Jest uczniem ZST w Łańcucie.

4. Andrzej Paszko – wynikiem 181kg. zdobył złoty medal w wadze do 66 kg
w grupie wiekowej do lat 23 i srebro w  seniorach. W klasyfikacji OPEN wynikiem 142,26 punktów Wilks’a zdobył III miejsce w grupie wiekowej juniorów do lat 23. Jest studentem PWSTE w Jarosławiu.

5. Michał Kojder – wynikiem 185 wywalczył srebrny medal w wadze do 83kg.
w grupie wiekowej juniorów do lat 18 i dwa brązowe medale w grupie juniorów do lat 20 i 23. Jest uczniem ZST w Łańcucie.

6. Hubert Kłak – startujący w wadze do 74kg. junior do lat 20 rozpoczął zawody od ciężaru 185 kg niestety spalił wszystkie podejścia. Jest uczniem I LO w Łańcucie.

Reprezentacja Łańcuta oprócz zdobytych statuetek i medali wywalczyła II miejsce
w klasyfikacji drużynowej kobiet w grupie wiekowej  seniorek.
Organizatorzy zawodów zadbali o perfekcyjną oprawę zawodów. Nagrody i medale osobiście wręczał Prezes Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego prof. dr hab. Marek Kruszewski i Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.  W programie specjalnym zawody uświetniły pokazy karate i występy formacji tanecznych.

W imieniu młodzieży za okazaną pomoc finansową w przygotowaniu zawodników do startów i wyjazdu na mistrzostwa serdecznie dziękuję Panu Staroście Powiatu Łańcuckiego Adamowi Krzysztoniowi, burmistrzowi Łańcuta Stanisławowi Gwizdakowi, Pani wójt Gminy Rakszawa Marii Kuli i Prezesowi Banku Spółdzielczego w Łańcucie Panu Szczepanowi Kozłowskiemu.
Zawodników do zawodów przygotowali trenerzy Adam i Grzegorz Bielecki.