Zawodnik z naszego klubu brązowym medalistą Mistrzostw Świata

p1140873

 W dniach 20-24 maja 2014r w kompleksie sportowo rekreacyjnym Lalandia Center
w Rodby – Dania odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 18, 23 i Seniorów
w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W mistrzostwach uczestniczyło 32 reprezentacje narodowe.

 

 

Warto przypomnieć, że w Mistrzostwach Polski – Eliminacjach do Mistrzostw Świata, które
w tym roku rozegrane zostały w marcu w Tarnobrzegu, zawodnicy z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI” Łańcut wywalczyli drużynowe Mistrzostwo Polski w grupie wiekowej juniorów. Tym samym udowodnili, że w Polsce nie mają sobie równych. Powołania do Reprezentacji Narodowej otrzymało, aż jedenastu zawodników klubu. Ostatecznie Zarząd Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego nominował na wyjazdu na Mistrzostwa Świata do Danii pięciu zawodników.

W rywalizacji pań z Łańcuta nasz kraj reprezentowały siostry Marta i Monika Sroczyk,
w rywalizacji panów Paweł Porębny, Wojciech Puchalik i Andrzej Paszko.

Wyjazd na mistrzostwa poprzedzony był ciężką pracę na treningach, które prowadzili trenerzy Adam i Grzegorz Bielecki.

W rywalizacji końcowej; Paweł Porębny – zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata
w wadze do 59kg w grupie wiekowej do lat 18 wynikiem 110kg. Jest to w historii klubu drugi brązowy medal, pierwszy w 2010 roku w Killenn-Texas; USA wywalczył Grzegorz Bielecki.

Fantastyczny start w zawodach zaliczyłAndrzej Paszko, który ostatecznie zakończył rywalizację sportową na czwartym miejscu. W wadze do 66kg w grupie wiekowej do lat 23 wynikiem 180kg poprawił o 12.5kg własny rekord Polski z mistrzostw krajowych w Tarnobrzegu. Nowy rekord Polski w kategorii wagowej juniorek do lat 23 w wadze do 52kg wynikiem 95kg ustanowiła Marta Sroczyk, mimo to w klasyfikacji końcowej uplasowała się na V miejscu. Piąte lokaty wywalczyli również: startująca w grupie wiekowej juniorek do lat 23 w wadze do 57kg Monika Sroczyk wynikiem 100kg i Wojciech Puchalik startujący w grupie wiekowej juniorów do lat 18
w wadze do 74kg wynikiem 150kg. Zdobyte punkty przyczyniły się znacząco do zdobycia drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej Reprezentacji Polski w grupie wiekowej subjuniorów.

Wszyscy w/w to młodzi i perspektywiczni zawodnicy, którzy jeszcze przez wiele lat mogą być chlubą naszego miasta i kraju. Są uczniami lub absolwentami Zespołu Szkół Technicznych
w Łańcucie.

W imieniu zawodników i Zarządu klubu za okazaną pomoc, zrozumienie i wsparcie finansowe (sponsoring) wyjazdu na Mistrzostwa Świata serdecznie dziękuję: Panom – Staroście Powiatu Łańcuckiego Adamowi Krzysztoniowi, Burmistrzowi Miasta Łańcuta Stanisławowi Gwizdakowi, Pani Wójt Gminy Rakszawa Marii Kuli, Wójtom Gmin Białobrzegi Franciszkowi Masłoń i Leżajsk Krzysztofowi Sobejko oraz Pani Magdalenie Kwiecień i  Bartoszowi Bardian z Łańcuta.

Szczególnie serdeczne podziękowanie kieruję do Pana Tomasza Polesińskiego
właściciela firmy ,,DUŃCZYK”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>